Aktuality 2009 >>>      2010 >>>      2011 >>>      2012 >>>
 

18.3.2013
Případní zájemci o štěně prosím kontaktujte nás!

Prosíme případné zájemce o štěně, aby nás urychleně kontaktovali, nejlépe písemně na e-mail: scotchdopole@centrum.cz . Ačkoliv můžeme u našich štěňat očekávat výborné předpoklady exteriérové i vlohové, není pro nás nejdůležitější, zda noví majitelé budou tyto vlastnosti zúročovat v praxi, ať už na poli výstavním či v poli skutečném. Nejdůležitější je zájem o skvělého psího parťáka, poskytnutí mu láskyplného domova a dobré péče. Samozřejmě, že eventuální zájem o výstavy nebo splnění podmínek pro uchovnění a jakékoli jiné aktivity se psím kamarádem nás moc potěší. Štěňata budou k odběru koncem měsíce května t.r.. Budou čipovaná, odčervená, vakcinovaná..., vybavena EU pasem a základní výbavou, včetně krmiva, na které budou zvyklá. Se štěňaty a jejich majiteli bychom rádi byli dlouhodobě v kontaktu a samozřejmě jsme připraveni poskytovat následný chovatelský servis.

 


18.3.2013
MÁME ŠTĚŇATA - Máňa dnes porodila deset potomků

V noci z neděle na pondělí, mezi 1:40 a 4:40 hodinou, se Mařence bez jakýchkoli problémů či komplikací narodilo deset krásných štěňat. Sedm fenek a tři pejsci. Štěňata se narodila šedesátý den březosti. Jejich porodní váha se pohybovala mezi 400 a 450 gramy. Štěňata i jejich maminka jsou v pořádku,

 


20.2.2013
Budoucí máma Máňa skvěle prospívá

Mařenka březost snáší velmi dobře. Jsme za půlkou, dnes je to 34. den a její kondice je výborná. Je veselá, hraje si, chutná jí jíst... Nemá žádné problémy a užívá si pěkné zimní dny. A ke všemu jí to i sluší !

 


Matka štěňat: C.I.B. Maria Matilde Scotch DAMA Krkonoše

* 7.11.2008  Ludstar Kingdom  x  Sarmando Dream Erica   DKK A/A   DLK 0/0        plnochrupá    ...     nůžkový skus     ...     tmavé oko   ...    63 cm .                        Klubové zkoušky vloh: I.cena 225 bodů  (nos: 4),   zadán titul CACT .                 Na výstavách mnohokrát "výborná", mnohokrát CAC, mnohokrát Národní vítěz, mnohokrát CACIB, vítěz Prahy, vítěz speciální výstavy, mnohokrát BOB, v celostátní soutěži Pes roku 2010 ve skupině FCI VII. druhé místo a v roce 2011 třetí místo ... Český šampion mladých ...  Český šampion ... Český Grandšampion ... Rakouský šampion ... Interšampion C.I.B..


Otec štěňat: C.I.E. Misty Lake´s Never Say Never (Chaos)

* 16.4.2010     Laurelhach Moviestar  x  Showpoint Blackmagicwoman   DKK A/A  DLK 0/0  ...  plnochrupý  ...  nůžkový skus  ...  tmavé oko  ...  68 cm .             Pracovně využívaný pes pocházející z Finska, žijící v Itálii  ...  Na výstavách mnohokrát "výborný", mnohokrát CAC, mnohokrát CACIB, mnohokrát BOB ... Světový vítěz mladých 2011  ...  Italský šampion  ... Interšampion C.I.E..

 


8.2.2013
Mařenka je březí!

Jednadvacátý den potencionální březosti. Nemůžu to vydržet, a tak vyrážíme večer na veterinu na ultrazvukové vyšetření. Jsou tam! Mařenka bude máma! Kolem prvního jarního dne můžeme očekávat narození štěňat gordonsetra.  

 


18. a 19.1.2013
Mařenka a Chaos

Po náročné noční jízdě v mimořádně náročných zimních podmínkách v pořádku přijíždíme s Martinem a samozřejmě s Mařenkou do hezkého zasněženého italského městečka Castellarano, kde žijí chovatelé gordonsetrů Daniela Ferrari a Davide Ruozzi se svými psy. Mařenka i Chaos jsou oba pohodáři. Všechno probíhá tak jak má, přirozeně a bez jakýchkoli problémů. V pátek kryjeme a v sobotu ještě překrýváme a po už relativně sjízdných silnicích se vracíme do Čech.

 


6.1.2013
A je to tady!

Mařenka hárá! Padá konečné rozhodnutí, že do toho skutečně  jdeme. Potvrzujeme si vše s majiteli krycího psa. Pro jistotu už po týdnu vyrážíme na vyšetření hladiny progesteronu v krvi. Na základě těchto prvních výsledků a na doporučení veterinářky vyšetření opakujeme 17. ledna a dozvídáme se, že je nejvyšší čas !!!