Aktuality 2009 >>>      2010 >>>      2011 >>>      2013 >>>
 

9.12.2012
Výstava psů DOPPEL CACIB Wels - Rakousko

Rozhodčí: pan Erwin Angelbauer (A)

Třída pracovní: Výborná 1, CACA, CACIB, BOB.

Že to Máně opravdu sluší, potvrdil i pan rozhodčí Angelbauer. Mařenka splanila podmínky pro získání titulu Rakouský šampion.


8.12.2012
Výstava psů DOPPEL CACIB Wels - Rakousko

Rozhodčí: paní Elisabeth Pimper (A)

Třída pracovní: Výborná 1, CACA, CACIB, BOB, BIG 5.

Dieta, nasazená po pražské výstavě, Mařence prospěla. Předvánoční výlet na dvoudenní výstavu do rakouského Welsu se povedl. I přes velmi slušnou konkurenci ve výstavním kruhu vybrala paní rozhodčí Mařenku jako nejlepšího jedince plemene. V závěrečném kruhu si Máňa v doprovodu Martina doběhla v rámci FCI skupiny VII. pro BIG 5. Závěrečky posuzoval rozhodčí pan Leoš  Jančík. 


4.11.2012
Mezinárodní výstava psů - DUO CACIB Praha Letňany

Rozhodčí: paní Helena Dvořáková (CZ)

Třída šampionů: Výborná 1, CAC.

Kdepak, do druhého dne Mařenka nezhubla. I paní rozhodčí Dvořáková nám velmi taktně oznámila, že je Máňa krásná, ale tlustá. Za tři dny, tedy 7. listopadu oslavuje Mařenka svoje čtvrté narozeniny. "Máňo, pusu a ať jsi pořád tak veselá, zdravá a spokojená...".


3.11.2012
Mezinárodní výstava psů - DUO CACIB Praha Letňany

Rozhodčí: pan MVDr. Čestmír Šrámek (CZ)

Třída šampionů: Výborná 2, res. CAC.

Teprve před pár dny se Mařenka vrátila z již zmiňovaného "dolce vita" pobytu u mých rodičů. Náchodský sladký život byl příčinou Mařenčiny příliš blahobytné kondice.  :o)  Mařenka na nějaké to kilo navíc rozhodně nehledí. Miluje náchodskou přehršel lásky, pozornosti, potravy a dobrot. Nedivím se jí, jsem na tom stejně!  :o) 


Jaro a léto 2012
bylo ve znamení dlouho očekávaných štěňat anglických setrů v chovatelské stanici LYMARKOS

Tak konečně jsme se příznivci chovatelské stanice LYMARKOS Martina Kostelníka dočkali! Jeho fence Isis Lady DAMA Krkonoše, přezdívané Lyka a americkému krasavci s italským pasem Jethrovi (Lorien July Sunburst) se v červnu narodilo osm zdravých a krásných štěňat. Radost byla nejen z toho, že máma Lyka i štěňátka skvěle prospívali a byla s nimi legrace, ale také, že pro všechna štěňata se našly výborné domovy.

Mařenka si užila další "dolce vita" období v Náchodě u mých rodičů. Po úspěchu v chovatelské stanici LYMARKOS začínáme vážně uvažovat o Mařenčině potomstvu. :o)  


Leden 2012
Top Dog - Pes roku 2011 - TOP Hotel Praha

U příležitosti tradiční přehlídky Šampion šampionů, pořádané Českomoravskou kynologickou unií v Top Hotelu v Praze, byly oficiálně vyhlášeny výsledky soutěže Pes roku 2011, tj nejúspěšnější jedinci výstavní sezóny 2011. Maria Matilde Scotch DAMA Krkonoše se umístila v rámci FCI skupiny VII. na třetím místě.


1.1.2012
Mařenka je gordonsetrem roku 2011

Podle výsledků výstavní sezóny 2011 v České republice Monika Vojáčková (CHS gordonsetrů Z WENYTRY) opět obětavě sestavila pořadí nejúspěšnějších gordonů. Maria Matilde Scotch DAMA Krkonoše se zase umístila na prvním místě mezi fenami i v celkovém pořadí této sice neoficiální, ale nejen gordonáři sledované "soutěže".