Aktuality 2009 >>>      2010 >>>      2012 >>>      2013 >>>
 

1.12.2011
Mařenka je oficiálně Mezinárodním šampionem (C.I.B.)

Z Bruselu dorazilo potvrzení, že Máňa je interšampionem.


5.11.2011
Mezinárodní výstava psů ČMKU - Praha Letňany

Rozhodčí: pan Pavel Navrátil (CZ)

Třída šampionů: Výborná 1, CAC, CACIB, BOB.

Závěr letošní výstavní sezóny končí jednoduchým, jasným a výstižným hodnocením pana rozhodčího: "Fena plně v typu plemene".  7. listopadu oslavuje Mařenka svoje třetí narozeniny. Všechno nejlepší a díky, ty moje černá holčičko!


8.10.2011
Mezinárodní výstava psů - České Budějovice

Rozhodčí: paní Helena Dvořáková (CZ)

Třída šampionů: Výborná 1, CAC, CACIB, BOB.

A znovu v Budějovicích... Tady holt na ocenění "nejlepší jedinec plemene" máme pravidelně štěstí. :-)


12.6.2011
Speciální výstava psů ČPSK - Kunratice u Prahy

Rozhodčí: pan Josef Němec (CZ)

Třída šampionů: Výborná 1, CAC, Vítěz spec.výstavy, BOB

Jedna z nejmilejších psích výstav, a to díky krásnému prostředí parku kunratického zámku a také díky prima partě, která se tu tradičně schází. A jeden z nejuznávanějších rozhodčích pro setry...


22.5.2011
Mezinárodní výstava psů Nord Bohemia Canis - Litoměřice

Rozhodčí: pan Brabletz (PL)

Třída pracovní: Výborná 1, CAC, CACIB.

A je to tady! Polský rozhodčí pan Brabletz zadal titul BOB německému psovi, kterého Mařenka včera porazila. Ale je to frajer! (Ten pejsek!)    :-)  


21.5.2011
Národní výstava psů Nord Bohemia Canis - Litoměřice

Rozhodčí: pan Vlado Piskay (SK)

Třída šampionů: Výborná 1, CAC, Národní vítěz, BOB

A potřetí ve třídě šampionů a zase BOB. :-) A navíc třetí CAC získaný v třídě šampionů, tzn. Mařenka se stává Českým grandšampionem!


14.5.2011
Mezinárodní výstava psů Praha - Letňany

Rozhodčí: pan Zbyněk Píbl (CZ)

Třída šampionů: Výborná 1, CAC, CACIB, BOB a BIG3 !

A podruhé ve třídě šampionů a zase BOB a ke všemu ještě v závěrečných soutěžích v VII. FCI skupině pan rozhodčí Luděk Müller poslal Mařenku "na bednu". Moc díky kamarádce Monice Vojáčkové (CHS gordonsetrů Z WENYTRY) za perfektní předvedení Máni v závěrečném kruhu. 


23.4.2011
Mezinárodní výstava psů ČMKJ - České Budějovice

Rozhodčí: paní Simona Svatoňová (CZ)

Třída šampionů: Výborná 1, CAC, CACIB, BOB.

Poprvé ve třídě šampionů... Výstavy v Budějovicích bývají fajn!  


14. a 15.2.2011
WESTMINSTER KENNEL CLUB DOG SHOW

USA - NEW YORK CITY - MADISON SQUARE GARDEN HALL 

A ten skutečně nejsilnější zážitek ze psích výstav přišel ve dnech 14. a 15. února, kdy jsem společně s Martinem (CHS anglických setrů LYMARKOS) navštívil tento největší a nejvýznamnější kynologický svátek na americkém kontinentu, pokud jde o psí krásu. V obrovském "kotli" této světoznámé sportovní a hudební arény, tam kde jindy září hvězdy NBA či největší hvězdy světového popu, rocku... a další superstars, se v pěti prostorných výstavních kruzích, v záři silných reflektorů prezentovali hvězdy americké kynologie. Rozlehlé koridory a sály se staly gigantickými groomerskými salony. Zvířata krásná i zvířata přehnaně vyumělkovaná... A totéž lze říci o jejich prezentaci. Každopádně obrovský zážitek a velká zkušenost. 


13.2.2011
COMBINED SETTER SPECIALITY DOG SHOW

USA - NEW JERSEY - SECAUCUS - MEDOWLANDS

Výlet k přátelům do New Yorku byl předem dobře naplánován. V jeho rámci jsem měl možnost navštívit také tuhle speciální výstavu setrů pořádanou Americkým gordonsetr klubem a Americkými kluby anglických a irských setrů, a to v předvečer slavné Westminster Kennel Club výstavy (konané v nedalekém New Yorku). Výstavní haly podobné těm brněnským. Organizace výstavy také podobná výstavám v Evropě. Snad jen více místa a především ohromně přátelská a uvolněná atmosféra kolem kruhů. Fandí se tu dychtivě a hlasitě a zdá se, že všichni přejí úspěch všem a mají radost ze společného zájmu... Obrovskou radost nám udělalo, že jsme mezi mladými fenami anglických setrů poznali Evropanku Latin Lover Summer Wine, odchov kamarádky - italské chovatelky Barbary Gruzzi (CHS anglických setrů LATIN LOVER) a sestru Latin Lover Snow on the Sahara, která dělá v Čechách radost Martinovi v jeho smečce (CHS anglických setrů LYMARKOS). Zkrátka krásný den plný prima zážitků.

P.S. Mařenka tentokrát do Ameriky necestovala. Užívala si "sladký život" (a možná i doslova) u rodičů v Náchodě. Myslím, že nikde není šťastnější... :-)


6.2.2011
Mezinárodní výstava psů ČMKU - Duo CACIB Brno

Rozhodčí: pan František Šimek (CZ)

Pracovní třída: Výborná 1, CAC.


5.2.2011
Mezinárodní výstava psů ČMKU - Duo CACIB Brno

Rozhodčí: pan Vlado Piskay (SK)

Třída pracovní: Výborná 1, CAC, res. CACIB.

Ačkoliv se díky Mařenčiným dosavadním výstavním výsledkům většina těch, kteří se zajímají o gordony na výstavách, domnívá, že je již dávno šampiónem několika zemí, není tomu tak a ani objektivně být nemůže. Vzhledem k jejímu věku se mezi dospělými psy začala na výstavách prezentovat teprve na jaře loňského roku, a tak účastí na této výstavě jsme zahájili její teprve druhou výstavní sezónu. Z toho tedy vyplývá, že teprve tímto brněnským CACem byly splněny podmínky pro udělení titulu Český šampion.  


15.1.2011
Mařenčiným sourozencům je měsíc, skvěle prospívají a někteří ještě čekají na své nové majitele.

15. prosince 2010 se v chovatelské stanici DAMA Krkonoše narodila štěňata gordonsetra. Štěňata jsou zdravá a mají se čile k světu a užívají si vzorné péče své (a Mařenčiny) maminky.
Velmi perspektivní spojení slibuje výborné zdravotní, povahové, exteriérové i pracovní předpoklady. 
Matkou štěňat je skvělá Ričinda - Sarmando Dream Erica - výstavně i pracovně mimořádně úspěšná fena, importovaná z Lotyška po výborných rodičích. Její matkou je Reila Scottish Leader a otcem Kingpoint Even So. Erica je český junior šampion, český šampion, český grandšampion, slovenský šampion, rakouský šampion, interšampion, český šampion šampionů 2008/9. Absolvovala zkoušky vloh ČPSK (223 bodů, nos: 4, I. cena, CACT), dále v Německu absolvovala pracovní zkoušky povinné pro uchovnění v SRN, DKK 0/0, plnochrupá... Otcem štěňat je osvědčený všestranný pes Dastin DAMA Krkonoše. Jeho otcem je Tramp from Lady´s Place a matkou Asta z Hodůnky. Je úspěšným absolventem podzimních a všestranných zkoušek a jeho skvělé pracovní vlastnosti byly mnohokrát ověřeny v myslivecké praxi. Důkazem jeho výborného exterieru jsou tituly český šampion a interšampion. Výsledek vyšetření displazie je bez nálezu a je plnochrupý.

Více informací na webových stránkách chovatelské stanice DAMA Krkonoše ZDE nebo telefonicky přímo u chovatelky paní Květuše Kocúrové na telefonním čísle 774 305 703.


15.1.2011
Top Dog - Pes roku 2010 - TOP Hotel Praha

U příležitosti prestižní přehlídky nejúspěšnějších českých psů Šampion šampionů, tradičně pořádané Českomoravskou kynologickou unií v Top Hotelu v Praze, byly oficiálně vyhlášeni nejúspěšnější jedinci výstavní sezóny 2010. Maria Matilde Scotch DAMA Krkonoše se umístila v rámci FCI skupiny VII. na druhém místě.

Kompletní výsledky soutěže Pes roku 2010 najdete ZDE.


1.1.2011
Gordonsetr roku 2010

Na základě výsledků výstavní sezóny 2010 v České republice se Maria Matilde Scotch DAMA Krkonoše umístila na prvním místě mezi fenami i v celkovém pořadí v této sice neoficiální, ale nejen gordonáři sledované "soutěži". Velký dík za pečlivé sledování výsledků výstav, jejich zpracování a vyhodnocení, stejně jako za nezištné vedení zajímavého a užitečného webu informujícího o českých gordonsetrech, patří Monice Vojáčkové. Stránky její chovatelské stanice Z Wenytry navštivte ZDE.

Kompletní výsledky gordon setr roku 2010 najdete ZDE.